Вчені створили бутерброд в лабораторії

Найближчим часом у Лондоні буде представлений найдорожчий у світі гамбургер, до складу якого навіть не входить справжня яловичина. М’ясо гамбургера було вирощено штучним шляхом в лабораторії.

«Бутерброд з пробірки» був створений вченими Маастрихтського університету в Голландії. Яловичина, використана в приготуванні цієї гамбургера, була вирощена із стовбурових клітин убитої корови. На створення такого гамбургера вченим знадобилося два роки і близько 380 тисяч доларів.

Професор Марк Пост (Mark Post), один з авторів проекту, вважає, що такий метод штучного вирощування м’яса може бути корисним у боротьбі із забрудненням навколишнього середовища і світовим голодом. Згідно вченим, з отриманих з однієї корови стовбурових клітин можливо «виростити» в мільйон разів більше м’яса, ніж міститься в самій корові. Вони сподіваються, що вирощене таким чином штучне м’ясо буде продаватися в магазинах вже протягом 5-10 років. Може, тоді ціни на м’ясо сильно впадуть, і злочинці перестануть красти у людей бутерброди.

«Якщо наш проект виявиться успішним, кількість необхідного домашнього худоби в світі значно зменшиться» — сказав на інтерв’ю доктор Пост. «На даний момент сільське господарство витрачає більшу кількість коштів і ресурсів саме на вирощування худоби для одержання м’яса. Нам потрібні альтернативи. Якщо ми не зробимо нічого з цього приводу, скоро м’ясо може стати дорогою рідкістю ».

380 тисяч доларів, необхідні для створення цього бутерброда, були пожертвувані лабораторії анонімним донором. Представник агентства з харчових стандартів Великобританії сказав, що перед тим, як таке м’ясо надійде в продаж, воно повинне буде пройти безліч перевірок і отримати підтвердження. Цю ідею підтримали представники організації «Люди за етичне поводження з тваринами», якщо завдяки їй кожен рік буде гинути менше худоби.

Каждый торговый центр может быть отличным источником рекламы. Но чтобы реклама была полезной, то советую оформление торговых центров заказывать у профессионалов. Они имеют много хороших отзывов, про них многие говорят.