Луї де Фюнес

Французький кінематограф важко уявити без творчості видатного актора, найвідомішого французького коміка Луї де Фюнеса. Луїс де Фюнес Галарса народився 31 липня 1914 року в Курбевуа.

Батьки його були родом з Іспанії, але в 1904 році переїхали у Францію. Причина полягала у тому, що на батьківщині батьки обох не дозволяли їм одружитись. У дитинстві Луї ласкаво називали Фюфю. Він знав багато мов, серед них англійська, іспанська, французька. Захймався малюванням і грав на фортепіано, і згодом став піаністом у джазову оркестрі. 1936 року він одружився з Жермен Луїзою Елоді Карруайє, але у шлюбі вони довго не прожили. Під час Другої світової війни він викладав сольфеджіо в Парижі, де познайомився з майбутньою своєю дружиною, внучкою Гі де Мопассана, з якою вони прожили рівно 40 років.

Після закінчення війни він починає пробувати себе у кіно. Але перший фільм, у якому він брав участь, а це “Барбізонські спокуси” режисера Жана Стелі, популярності йому не принесла. У 1958 році Луї де Фюнес отримав головну роль у фільмі “Не впійманий – не злодій”. Цей фільм приносить йому велику славу. Тут він грав роль бракон’єра Блеро. У 60-ті роки Луї знімається у чотирьох-п’яти картинах щороку. Ще більшої слави він набуває у фільмі-трилогії “Фантомас”, де Луї грає роль комісара Жюва. Мільони людей по всьому світу дивляться за його комічними ролями. Відомий також фільм “Прогулянка”. Популярним є багатосерійний фільм про пригоди Жандарма і його підлеглих.

Щорічно він знімався у багатьох картинах. За таку активну роботу у кінематографі він був у 1973 році удостоєний найвищої нагороди Франції, а саме Ордену Почесного легіону. 1975 рік був для нього дуже негативним, оскільки він пережив одразу аж два інфаркти. Після цього він зупинив свою акторську діяльність. Він оселився поблизу Нанта і почав займатись вирощуванням троянд. Згодом він повернувся до зйомок, але це тривало не довго. Фільм “Жандарм і жандарметки” став останній у його великій кар’єрі. Помер Луї де Фюнес 27 січня 1983 року він сердечного приступу у Нанті.

За всю свою кар’єру Луї де Фюнес знявся майже у 160 картинах, а це є дуже багато. Багато акторів намагалися дублювати цього коміка, але повторити ролі де Фюнеса просто неможливо, бо ця людина завжди грала просто чудово і весело.