Чарльз Чаплін

Історію світового кінематографу, а особливо його комедійного жанру важко уявити без Чарлі Чапліна – англійський та американський актор, сценарист, режисер, композитор.

Народився Чарлі Чаплін 16 квітня 1889 року в Лондоні на вулиці Іст-лейн в сім’ї артистів. Батьки були естрадними акторами. Сам Чарлі вперше з’явився на сцені у віці п’яти років, коли підміняв свою маму. Його виступ дуже сподобався глядачам. Через різні хвороби батьки померли дуже рано. У 1898 році Чарлі вступив у дитячу танцювальну групу “Вісім ланкаширських хлопців”. Тут в костюмі кішки йому довелось вперше смішити глядачів. У 1903 році він вже отримує роботу у театрі. Через 5 років отримує місце актора у трупі Карно. Згодом вони гастролюють у США, де Чаплін вирішує залишитись.

На початку роботи в Америці він імітує різні комедійні ролі, але він думає над створенням власного образу. І це йому вдається. Його персонаж Чез виглядав ловеласом і жуліком, однак поступово в образі “Маленького бродяги” він набуває більше людяності. Вперше бродяга з’явився у комедії “Дитячі автомобільні перегони” 7 лютого 1914 року. Образ був досить різностороннім. Він мав витончені манери, одяг і достойність джентельмена. Знаменитою є його стійка з опорою на тоненьку палку. Він одягав черевики навпаки. Маленький Бродяга мав досить великий тираж у кінематографі ХХ століття. Образ Бродяги копіювали Радж Капур, Олександр Калягін.

У 1919 році разом з Девідом Гріффітом, Мері Пікфорд, Дугласом Фербенксом Чарлі Чаплін заснував кіностудію United Artists. Але найбільшу популярність Чапліну принесло німе кіно. Великий вплив на діяльність Чарлі зробив французький комік Макс Ліндер. Незважаючи на те, що вже у 1927 році у фільмах з’явився звук, Чаплін продовжував використовувати старе приладдя. Лише у 1940 році він вперше використав звук у картині “Великий диктатор”. Це останній фільм, де був використаний образ бродяжки-Чарлі.

Серед повнометражних фільмів можна назвати: “Перерваний роман Тіллі” (1914) (це була перша повнометражна комедія в історії), “Золота лихоманка” (1925), “Цирк” (1928), “Великий диктатор” (1940) та багато інших. Крім того, ще було багато короткометражних картин. Він отримав 3 Оскари. На своїх фільмах Чаплін заробив понад 10,5 млн. доларів. Комік дуже любив бокс, любив танцювати танго, грав на скрипці. Про творчість Чапліна було знято 3 фільми. Чарлі був одружений чотири рази і мав 12 дітей.

Чарлі Чаплін помер 25 грудня 1977 року, але його образи і німе кіно залишиться назавжди в історії кінематографу.