Сергій Юрійович Свєтлаков

Актор комедійного жарнру, телеведучий, учасник КВК Сергій Юрійович Свєтлаков народився 12 грудня 1977 року у Свердловську (зараз Єкатеринбург). Батьки були простими робітниками.

З самого дитинства був досить артистичним, вмів розсмішити навколо себе людей. У школі активно займався спортом. Згодом став майстром спорту з гандболу. Але у великий спорт не пішов, дослухавшись до поради батьків. Без жодної трійки закінчив гімназію №155 і вступив в Уральський державний університет шляхів зв’язку. Пішов по стопах батьків здобув спеціальність “Економіка на залізнодорожному транспорті”. Саме у вузі розпочалась його кар’єра у КВН.

Активно працюючи у КВН, він багато пропускає навчання. Паралельно він починає співпрацювати з відомою командою “Уральські пельмені”. У 2000 році він стає повноправним учасником команди, де і починає набувати поступово шаленої слави. Команда одразу ж стала чемпіоном і Свєтлаков переїздить до Москви. Разом з Гариком Мартиросяном, Семеном Слепаковим, Сергієм Євсєєвим вони пишуть сценарії до КВК. Також вони заклали основи Камеді Клаб в Росії.

Великої слави він здобув, коли вийшла у світ програма “Прожекторперісхілтон”(2008). Але найбільш відомим він став, коли почала з’являтись на телеекранах популярна “Наша Russia”. Разом з Михайлом Галустяном вони грають головні ролі. Найбільш відомі персонажі Свєтлакова: Прораб Леонід, Сергій Бєляков з Таганрогу, Іван Дулін, Славік, Сіфон.

Крім розважальних програм, Свєтлаков знявся у багатьох фільмах: “Наша Russia”(2010), “Ялинки”(2010), “Ялинки-2”(2011), “Брильянтова рука-2”(2010), “Камінь”(2012), “Джунглі”(2012). Має 3 статуетки ТЕФІ-2010 у номінаціях: “Краща інформаційно-розважальна програма”, “Кращий ведучий розважальної програми”, “Сценарист телевізійної програми”.

Паралельно з акторською діяльністю займається бізнесом, відкривши у Єкатеринбурзі мережу магазинів з продажу смішних подарунків, але бізнес у нього не склався і магазини закрились. Разом з дружиною Юлією живуть з 1997 року і виховують доньку Анастасію. Свєтлаков є великим вболівальником футболу і є фанатом московського “Локомотива”. Правда от з жінкою вже здається як не живуть.