Еді Мерфі

Народився: 3 квітня 1961 в Брукліні, Нью-Йорк (США)

Повне ім’я: Едвард Реган Мерфі

Зріст:175 см

Досягнення: Оскар 2007 року (краща чоловіча роль другого плану «Дівчата мрій»)

Тричі Енні та тричі Еммі, ще п’ять разів отримував Золотий глобус.

 

Біографія

3 квітня 1961 року в Брукліні на світ з’явився майбутній світовий кумир. Мерфі завжди мав бажання стати частиною шоу-бізнесу, навіть тоді, коли він ріс на вулицях Нью-Йорка. Хлопчина втратив батька, коли він був зовсім молодим і виріс разом зі своїми двома братами, матір’ю — співробітником телефонної компанії та «завжди любим» вітчимом, який був майстром на фабриці по виготовленню морозива. Едвард здавалося б природній художній талант, який затвердив себе у молодому віці до 15 років.

 Перші кроки 

Свою кар’єру як юморист він фактично розпочав у стенд ап клубі «Bay Area Comedy Club», де також раніше виступали такі зірки як Робі Вільямс та Вупі Голберг. У цьому клубі любили насміхатись над американцями, їх походженням та вадами. А ось Мьорфі мав свою козирну карту, це ВІЛ інфіковані та гомосексуали. Правда коли Мьорфі став знаменитим, він приніс вибачення за свою тодішньою поведінку, та сценарій жартів.

 Кар’єра 

Загалом тоді Еді й запримітили, він став досить популярним, а його виступи почали записувати та випускати. Саме тоді (1982 році) він знімається у поліцейському бойовику «48 годин». Після цього вже все пішло уверх – 1983 рік «Помінятися місцями», 84-тий – «Кращий спосіб оборони», 86-тий комедія «Золота дитина». Але найбільше він запам’ятався своєю грою героя Акселя Фоулі у «Поліцейських із Беверлі Хілз».

Але були звісно в нашого героя і невдачі, це і спроба самому стати режисером, і провальна третя частина «Поліцейських із Беверлі Хілз».

 Проте під кінець 90-тих він знову був на коні, робота у стрічках «Святоша» (заплямлена його арештом з повією, що точно не характеризує його як святошу), а його пік 1998-99 роки «Доктор Дулітл» та «Класний хлопець». У 2006 році робота у стрічці «Дівчина мрій», за що отримав багато нагород.

Одні з останніх його робіт де він брав участь, це «Як вкрасти хмарочоса» (2011), та «Тисяча слів» (2012 рік).

Особисте життя

Його перший шлюб був із Ніколь Мітчел, проте в кінці літка 2005 року Ніколь подала на розлучення, посилаючись на постійні розбіжності, і вже в 2006 році вони розійшлись.

Після цього Мерфі показав свій гультяйській норов і почав зустрічатися із колишньою солісткою «Spice Girls» Мелані Браун. І навіть мав із нею доньку, проте виховувати він її якось особливо то і не бажав, принаймні так заявляла матір.

1 січня 2008 року він одружився із Трейсі Едмондс, проте шлюб здається так і не став офіційним.

 А ось одному із найстарших діток Мерфі сину Еріку Мерфі вже завтра стукне 23 роки ( 10 липня 1989 року).

Ось можливо куди і йде левова частка доходів містера Мерфі, хто зна…